Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" karaffer, 2 stycken_3458a_8dbe432c0437a80_lg.jpeg
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" karaffer, 2 stycken
Slutpris225 SEK
Cocktailglas retro, 9 stycken_3452a_8dbe4318d6bdca0_lg.jpeg
Cocktailglas retro, 9 stycken
Slutpris75 SEK
Kosta Boda "Rhapsody" skålar, 2 stycken_3459a_8dbe43315b4d23e_lg.jpeg
Kosta Boda "Rhapsody" skålar, 2 stycken
Slutpris75 SEK
Prismor, 16 stycken_3461a_8dbe4335ff05140_lg.jpeg
106
Prismor, 16 stycken
Slutpris100 SEK
Edwin Ollers Kosta Boda "Elon" selterglas, 15 stycken_3462a_8dbe4339703d478_lg.jpeg
Edwin Ollers Kosta Boda "Elon" selterglas, 15 stycken
Slutpris400 SEK
Edwin Ollers Kosta Boda "Elon" grogglas, 15 stycken_3463a_8dbe433b0ff9804_lg.jpeg
108
Edwin Ollers Kosta Boda "Elon" grogglas, 15 stycken
Slutpris550 SEK
Oljelampa glas & glasfot, 1800-1900 tal_3465a_8dbe433e8d8ea19_lg.jpeg
110
Oljelampa glas & glasfot, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Pukeberg "Rustika" glas, 10 stycken_3467a_8dbe4341d77d850_lg.jpeg
112
Pukeberg "Rustika" glas, 10 stycken
Slutpris100 SEK
Philips julgransljus, typ PH 5514_3468a_8dbe434408c3fae_lg.jpeg
Philips julgransljus, typ PH 5514
Slutpris50 SEK
Fotglas 6 stycken, 1930-1940 tal_3455a_8dbe4320c06b94b_lg.jpeg
Fotglas 6 stycken, 1930-1940 tal
Slutpris275 SEK
Krönt trämått 2L, 1800-1900 tal_3469a_8dbe43454ca9d84_lg.jpeg
Krönt trämått 2L, 1800-1900 tal
Slutpris175 SEK
Vikter mässing, 9 stycken_3470a_8dbe434673823ad_lg.jpeg
115
Vikter mässing, 9 stycken
Slutpris250 SEK
Edwin Ollers Kosta Boda "Elon" vinglas, 13 stycken_3464a_8dbe433cb7b06f2_lg.jpeg
109
Edwin Ollers Kosta Boda "Elon" vinglas, 13 stycken
Slutpris850 SEK
Bing & Gröndahl vas & skål_3471a_8dbe4347e39265b_lg.jpeg
116
Bing & Gröndahl vas & skål
Slutpris175 SEK
Parti vinylskivor EP_3472a_8dbe4349802ae0d_lg.jpeg
117
Parti vinylskivor EP
Slutpris50 SEK
Edwin Ollers Kosta Boda "Elon" vitvinsglas/sherryglas, 12 stycken_3466a_8dbe43407e0f228_lg.jpeg
Edwin Ollers Kosta Boda "Elon" vitvinsglas/sherryglas, 12 stycken
Slutpris350 SEK
Skultuna strykjärn mässing, 1800-1900 tal_3473a_8dbe434b5eb0468_lg.jpeg
118
Skultuna strykjärn mässing, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Radius fotogenkök no: 40_3474a_8dbe434d0b0a472_lg.jpeg
Radius fotogenkök no: 40
Slutpris100 SEK
Junghans väckarur metall, 2 stycken_3475a_8dbe435034441cf_lg.jpeg
Junghans väckarur metall, 2 stycken
Slutpris175 SEK
Rotkorg 1800-1900 tal_3477a_8dbe43538b89c8b_lg.jpeg
122
Rotkorg 1800-1900 tal
Slutpris250 SEK
Döbereiners lampa, mässing, 1800-tal_3478a_8dbe4358fcc1804_lg.jpeg
123
Döbereiners lampa, mässing, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Delft hänkelvas_3479a_8dbe435b3fafd8b_lg.jpeg
124
Delft hänkelvas
Slutpris75 SEK
Gustavsberg blåvit kruka, stenmassa_3480a_8dbe435cd08ea0b_lg.jpeg
125
Gustavsberg blåvit kruka, stenmassa
Slutpris275 SEK
Parti fotoramar_3362a_8dbe11e807e2c81_lg.jpeg
Parti fotoramar
Slutpris50 SEK
Union-Stjärnsund Hedemora väggur_3482a_8dbe436415d1f33_lg.jpeg
127
Union-Stjärnsund Hedemora väggur
Slutpris125 SEK
Pianoljusstakar mässing, 1 par, 1900-tal_3476a_8dbe4351e209d68_lg.jpeg
121
Pianoljusstakar mässing, 1 par, 1900-tal
Slutpris125 SEK
Barometer_3483a_8dbe436610fa994_lg.jpeg
Barometer
SlutprisInga bud
Objektiv Canon 80-200mm_3365a_8dbe11fc9460865_lg.jpeg
129
Objektiv Canon 80-200mm
Slutpris1 600 SEK
Välsmaskin för urverk, 1900-talets första hälft_3485a_8dbe4370246029f_lg.jpeg
130
Välsmaskin för urverk, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Kaffeskedar silver Gewe "Rosen"_3487a_8dbe4429062b39a_lg.jpeg
Kaffeskedar silver Gewe "Rosen"
Slutpris900 SEK
Selterglas slipad dekor, 8 stycken_3488a_lg.jpeg
Selterglas slipad dekor, 8 stycken
Slutpris50 SEK
Äkta handknuten matta Hamadan, Iran_3489a_lg.jpeg
Äkta handknuten matta Hamadan, Iran
Slutpris350 SEK
Altarskåp "Uppståndelsen" no: 225, komp. B. Ekman_3490a_8dbe442f75bb0b9_lg.jpeg
Altarskåp "Uppståndelsen" no: 225, komp. B. Ekman
Slutpris1 200 SEK
Bordslampa Strindbergs-stil, 1930-1940 tal_3491a_8dbe4431de7b0cf_lg.jpeg
136
Bordslampa Strindbergs-stil, 1930-1940 tal
Slutpris400 SEK
Teservis Japan, 32 delar, 1900-tal_3492a_8dbe4438ab43285_lg.jpeg
137
Teservis Japan, 32 delar, 1900-tal
Slutpris125 SEK
Välsmaskin för urverk, 1900-talets första hälft_3486a_8dbe4373896ad78_lg.jpeg
131
Slutpris950 SEK
Bordsur 1900-talets första hälft_3493a_8dbe443f98c4ef3_lg.jpeg
138
Bordsur 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Vinylskivor LP, 25 stycken_3495a_8dbe4451f590f3b_lg.jpeg
140
Vinylskivor LP, 25 stycken
Slutpris50 SEK
Kopparhink 1800-1900 tal + kopparkruka_3497a_8dbe44683e5a171_lg.jpeg
Kopparhink 1800-1900 tal + kopparkruka
Slutpris200 SEK
Parti böcker_3498a_8dbe446c6497cc6_lg.jpeg
Parti böcker
Slutpris50 SEK
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad Lundqvist_3499a_8dbe4477de0dbc9_lg.jpeg
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad Lundqvist
Slutpris50 SEK
Uno Hubert Karlsson olja på duk, signerad_3500a_8dbe447aa255e2c_lg.jpeg
Uno Hubert Karlsson olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Palle Åberg akvarell, signerad -54_3501a_8dbe447dc34fe04_lg.jpeg
Palle Åberg akvarell, signerad -54
Slutpris50 SEK
K.G Holmberg oljor på pannå, 2 stycken, signerade -54_3502a_8dbe4480fe78eae_lg.jpeg
K.G Holmberg oljor på pannå, 2 stycken, signerade -54
SlutprisInga bud
Vinylskivor LP, 23 stycken_3496a_8dbe4458718d403_lg.jpeg
Vinylskivor LP, 23 stycken
Slutpris100 SEK
K.G Holmberg litografier, 4 stycken, signerade 1977_3503a_8dbe4484ebaaa52_lg.jpeg
K.G Holmberg litografier, 4 stycken, signerade 1977
SlutprisInga bud
K.G Holmberg litografier, 4 stycken, signerade 1977_3504a_8dbe448833bc54d_lg.jpeg
149
SlutprisInga bud
K.G Holmberg litografier, 4 stycken, signerade 1977_3505a_8dbe448c5a81ae4_lg.jpeg
150
SlutprisInga bud