Månadsauktion 2023-11-26

Visning: 

Torsdag 23 November 10:00-18:00.

Lördag 25 November 10:00-14:00. 

Söndag 26 November 10:00-12:00.

Månadsauktion 2023-11-26
Avslutad
Kopparpanna med tappkran, 1800-tal_3658a_8dbe5d36eb027ce_lg.jpeg
303
Kopparpanna med tappkran, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Avslutad
Skrivbord-Sidobord NK, tillskriven Axel Einar Hjorth, serien "Record" 1930-tal_3665a_8dbe5d4a68ef1f4_lg.jpeg
310
Skrivbord-Sidobord NK, tillskriven Axel Einar Hjorth, serien "Record" 1930-tal
Slutpris10 500 SEK
Avslutad
Dosa mässing, 1900-tal_3666a_8dbe5d4dc86d687_lg.jpeg
311
Dosa mässing, 1900-tal
SlutprisInga bud
Avslutad
Vikter mässing, 6 stycken_3667a_8dbe5d4f3ef982c_lg.jpeg
312
Vikter mässing, 6 stycken
Slutpris75 SEK
Avslutad
Yxa, märkt WB Lingbo_3668a_8dbe5d50a92a6a5_lg.jpeg
313
Yxa, märkt WB Lingbo
Slutpris200 SEK
Avslutad
Ljusstakar mässing 1 par, BOA Eskilstuna_3669a_8dbe5d535d6927b_lg.jpeg
314
Ljusstakar mässing 1 par, BOA Eskilstuna
Slutpris350 SEK
Avslutad
Topografisk karta över Sverige, skala 1:50000_3670a_8dbe5d56ee2dacb_lg.jpeg
315
Topografisk karta över Sverige, skala 1:50000
Slutpris50 SEK
Avslutad
Burk plåt, Gevalia Rosteriet, med julmotiv_3671a_8dbe5d58f94e76b_lg.jpeg
316
Burk plåt, Gevalia Rosteriet, med julmotiv
Slutpris175 SEK
Avslutad
Albin Amelin pastell, signerad -28_3638a_8dbe5c6c9e8aa92_lg.jpeg
283
Albin Amelin pastell, signerad -28
Slutpris2 800 SEK
Avslutad
Kikare Lichter KoC 10x50_3672a_8dbe5d5b6810f1b_lg.jpeg
317
Kikare Lichter KoC 10x50
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kniv med bälte_3676a_8dbe5d65de85985_lg.jpeg
321
Kniv med bälte
Slutpris50 SEK
Avslutad
Machete Au Crocodile_3678a_8dbe5d71b8eeec0_lg.jpeg
323
Machete Au Crocodile
Slutpris75 SEK
Avslutad
Bila märkt A.H_3679a_8dbe5d7332b7229_lg.jpeg
324
Bila märkt A.H
Slutpris750 SEK
Avslutad
Svepask & hyvel, 1700-1800 tal_3673a_8dbe5d5edda1c1e_lg.jpeg
318
Svepask & hyvel, 1700-1800 tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Färglitografi okänd konstnär, signerad_3680a_8dbe5d82ddc938c_lg.jpeg
325
Färglitografi okänd konstnär, signerad
SlutprisInga bud
Avslutad
Gunnar Brusewitz akvarell, signerad -77_3594a_8dbe522d75e9901_lg.jpeg
239
Gunnar Brusewitz akvarell, signerad -77
Slutpris650 SEK
Avslutad
Kötthack 2 stycken, allmoge 1700-1800 tal_3674a_8dbe5d60fe3e038_lg.jpeg
319
Kötthack 2 stycken, allmoge 1700-1800 tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Kopparform & kopparbricka, 1900-tal_3681a_8dbe5d85da3ae5f_lg.jpeg
326
Kopparform & kopparbricka, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Avslutad
Parti vinylskivor LP_3683a_8dbe5d8ead3a9aa_lg.jpeg
328
Parti vinylskivor LP
Slutpris50 SEK
Avslutad
Fäbodvallspall allmoge, 1800-tal_3677a_8dbe5d6c4bfe1f6_lg.jpeg
322
Fäbodvallspall allmoge, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Avslutad
Otto Lindberg olja på duk "Stugsunds inlopp" signerad 1918_3644a_8dbe5c7a2811648_lg.jpeg
289
Otto Lindberg olja på duk "Stugsunds inlopp" signerad 1918
Slutpris5 000 SEK
Avslutad
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad_3685a_lg.jpeg
330
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad
SlutprisInga bud
Avslutad
Märklin lok 3001_3686a_8dbe5da324ea461_lg.jpeg
331
Märklin lok 3001
Slutpris450 SEK
Avslutad
Märklin tillbehör_3687a_8dbe5da5b4c2d07_lg.jpeg
332
Märklin tillbehör
Slutpris200 SEK
Avslutad
Surfplatta Sony Xperia Tab_3688a_8dbe5da98951b66_lg.jpeg
333
Surfplatta Sony Xperia Tab
Slutpris150 SEK
Avslutad
Samovar mässing_3682a_8dbe5d8a8e0c374_lg.jpeg
327
Samovar mässing
Slutpris250 SEK
Avslutad
Skrivbordsuppsättning 1930-1940 tal_3690a_8dbe5dadd17784e_lg.jpeg
335
Skrivbordsuppsättning 1930-1940 tal
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bordslampa 1920-1930 tal_3691a_8dbe5db1d78751c_lg.jpeg
336
Bordslampa 1920-1930 tal
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kamera Chinon CG-5_3692a_8dbe5e2b9b7fe71_lg.jpeg
337
Kamera Chinon CG-5
Slutpris50 SEK
Avslutad
Ostkupa pressglas_3693a_8dbe5e2f723c28e_lg.jpeg
338
Ostkupa pressglas
Slutpris150 SEK
Avslutad
Vagnslykta 1900-tal_3694a_8dbe5e40bee108e_lg.jpeg
339
Vagnslykta 1900-tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Vägglampetter 1 par, 1970-1980 tal_3695a_8dbe5e604ecc974_lg.jpeg
340
Vägglampetter 1 par, 1970-1980 tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Koppar 4 delar, 1800-1900 tal_3696a_8dbe5e625cd86a2_lg.jpeg
341
Koppar 4 delar, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Elljusstake typ 1016_3684a_8dbe5d934172a1e_lg.jpeg
329
Elljusstake typ 1016
Slutpris450 SEK
Avslutad
Väggur s.k herrgårdsur, 1900-talets första hälft_3698a_8dbe5e7cdffade1_lg.jpeg
343
Väggur s.k herrgårdsur, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Mårten Andersson färglitografi "Hedbloms lada" signerad_3653a_8dbe5c9b478b3aa_lg.jpeg
298
Mårten Andersson färglitografi "Hedbloms lada" signerad
Slutpris7 800 SEK
Avslutad
Royal Botania trädgårdsbelysning "Twinkle 30"_3700a_8dbe5e8f93e5027_lg.jpeg
345
Royal Botania trädgårdsbelysning "Twinkle 30"
Slutpris100 SEK
Avslutad
Royal Botania "Beamy 100 Stone"_3703a_8dbe5e96d467a78_lg.jpeg
348
Royal Botania "Beamy 100 Stone"
Slutpris50 SEK
Avslutad
Bordsur FHS Germany, 1900-tal_3697a_8dbe5e732c97ee3_lg.jpeg
342
Bordsur FHS Germany, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Avslutad
Royal Botania trädgårdsbelysning "Rectangular 70"_3704a_8dbe5e98df7c266_lg.jpeg
349
Royal Botania trädgårdsbelysning "Rectangular 70"
Slutpris125 SEK
Avslutad
Royal Botania trädgårdsbelysning "Irony 70"_3705a_8dbe5e9aaa8da7c_lg.jpeg
350
Royal Botania trädgårdsbelysning "Irony 70"
Slutpris200 SEK
Avslutad
Royal Botania trädgårdsbelysning "Lucefer 30"_3699a_8dbe5e8cd1e4394_lg.jpeg
344
Royal Botania trädgårdsbelysning "Lucefer 30"
Slutpris75 SEK
Avslutad
Koppar 4 delar, 1800-1900 tal_3706a_8dbe5e9d5b68f25_lg.jpeg
351
Koppar 4 delar, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Avslutad
Servisdelar utländsk, 13 delar_3707a_8dbe5e9f58cc680_lg.jpeg
352
Servisdelar utländsk, 13 delar
SlutprisInga bud
Avslutad
Royal Botania trädgårdsbelysning "Lucefer 30 Antique"_3701a_8dbe5e91a3be83b_lg.jpeg
346
Royal Botania trädgårdsbelysning "Lucefer 30 Antique"
Slutpris75 SEK
Avslutad
Mariehult design, mattallrikar 4 stycken_3708a_8dbe5ea0f6b9c73_lg.jpeg
353
Mariehult design, mattallrikar 4 stycken
SlutprisInga bud
Avslutad
Royal Botania trädgårdsbelysning "Irony 40" 3 stycken_3702a_8dbe5e951b808dd_lg.jpeg
347
Royal Botania trädgårdsbelysning "Irony 40" 3 stycken
Slutpris550 SEK
Avslutad
Bordslampa 1970-1980 tal_3709a_8dbe5ea2d3a70af_lg.jpeg
354
Bordslampa 1970-1980 tal
Slutpris50 SEK
Adress

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.