Skrivbord-Sidobord NK, tillskriven Axel Einar Hjorth, serien "Record" 1930-tal_3613a_8dbe5b8c0701552_lg.jpeg
Slutpris10 500 SEK
C.L Rosendahl olja på duk "Motiv från Göteborg" signerad_3604a_8dbe5273dd846f9_lg.jpeg
C.L Rosendahl olja på duk "Motiv från Göteborg" signerad
Slutpris75 SEK
S. Englund olja på pannå, signerad -57_3605a_8dbe52752c00519_lg.jpeg
S. Englund olja på pannå, signerad -57
SlutprisInga bud
Rütta Lappalainen akvarell, okänd konstnär_3616a_8dbe5bdcb3b445b_lg.jpeg
Rütta Lappalainen akvarell, okänd konstnär
SlutprisInga bud
Färglitografi okänd konstnär, signerad_3619a_8dbe5bf802f4837_lg.jpeg
Färglitografi okänd konstnär, signerad
Slutpris50 SEK
U. Thornvigg olja på duk "Stilleben" signerad -95_3620a_8dbe5bfb64228b9_lg.jpeg
U. Thornvigg olja på duk "Stilleben" signerad -95
SlutprisInga bud
Anette Ström olja på duk, signerad -94_3621a_8dbe5bff34b1da9_lg.jpeg
Anette Ström olja på duk, signerad -94
Slutpris50 SEK
S. Bergwall olja på pannå, signerad_3622a_8dbe5c06e607b2b_lg.jpeg
S. Bergwall olja på pannå, signerad
Slutpris50 SEK
Uno Vallman olja på duk, signerad_3623a_8dbe5c0bc51fcf8_lg.jpeg
Uno Vallman olja på duk, signerad
Slutpris1 800 SEK
Uno Vallman färglitografi, signerad_3618a_8dbe5bef4a9357d_lg.jpeg
Uno Vallman färglitografi, signerad
Slutpris300 SEK
Fåtöljer club-modell, 1 par, 1980-1990 tal_3626a_8dbe5c2fe5d92dc_lg.jpeg
Fåtöljer club-modell, 1 par, 1980-1990 tal
Slutpris4 200 SEK
Roger Metto färglitografi, signerad med blyerts_3614a_8dbe5b9592e9e04_lg.jpeg
Roger Metto färglitografi, signerad med blyerts
Slutpris400 SEK
Äkta matta, handknuten Indien, 100% ull_3628a_8dbe5c377b9d1f2_lg.jpeg
Äkta matta, handknuten Indien, 100% ull
Slutpris3 000 SEK
Äkta matta_3630a_8dbe5c49638db33_lg.jpeg
Äkta matta
Slutpris500 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad_3356a_8dbe11be2e1289b_lg.jpeg
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Slutpris1 400 SEK
Kista 1700-1800 tal_3632a_8dbe5c50d3ce30d_lg.jpeg
Kista 1700-1800 tal
Slutpris50 SEK
Resekoffert kolonial-stil, 1900-tal_3633a_8dbe5c58e294416_lg.jpeg
Resekoffert kolonial-stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Stolar 1 par, allmoge 1700-1800 tal_3634a_8dbe5c5bc27aca2_lg.jpeg
Stolar 1 par, allmoge 1700-1800 tal
Slutpris75 SEK
Skrivbord-Sidobord NK, tillskriven Axel Einar Hjorth, serien "Record" 1930-tal_3635a_8dbe5c61a1557e7_lg.jpeg
Slutpris11 000 SEK
Äkta matta, handknuten_3629a_8dbe5c477929acc_lg.jpeg
Äkta matta, handknuten
Slutpris2 400 SEK
Gunnar Brusewitz akvarell "Sjungande domherre" signerad 2.3.68_3593a_8dbe522693c3480_lg.jpeg
Gunnar Brusewitz akvarell "Sjungande domherre" signerad 2.3.68
Slutpris550 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1911_3640a_8dbe5c6f9198be3_lg.jpeg
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1911
Slutpris1 600 SEK
Åke Rolfstadius bord, mosaik_3627a_8dbe5c3458bcacc_lg.jpeg
Åke Rolfstadius bord, mosaik
Slutpris1 500 SEK
J. Hage olja på duk, signerad 1919, Cop. Bruno Liljefors_3641a_8dbe5c74009f164_lg.jpeg
J. Hage olja på duk, signerad 1919, Cop. Bruno Liljefors
Slutpris50 SEK
Spegel rokoko-stil, 1900-tal_3642a_8dbe5c75d21ed0a_lg.jpeg
Spegel rokoko-stil, 1900-tal
Slutpris275 SEK
Hans Dahl olja på duk på pannå, signerad 29 Juni 1898 Kirkenes_3636a_8dbe5c68cfd9525_lg.jpeg
Hans Dahl olja på duk på pannå, signerad 29 Juni 1898 Kirkenes
Slutpris9 200 SEK
Per Forsell foto "Mats Kerste" signerad 1955_3643a_8dbe5c783eddd0c_lg.jpeg
Per Forsell foto "Mats Kerste" signerad 1955
Slutpris1 300 SEK
V. Aaltona olja på duk "Blomsterstilleben" signerad_3637a_8dbe5c6aa4faeaf_lg.jpeg
V. Aaltona olja på duk "Blomsterstilleben" signerad
Slutpris800 SEK
Albin Amelin färglitografi, signerad_3639a_8dbe5c6e4a22a96_lg.jpeg
Albin Amelin färglitografi, signerad
Slutpris400 SEK
Per Forsell foto "Slöjdaren" signerad 1946_3646a_8dbe5c84585d0e8_lg.jpeg
Per Forsell foto "Slöjdaren" signerad 1946
Slutpris1 100 SEK
Skolplansch "Häst" Norstedt & söner_3649a_8dbe5c8e813e873_lg.jpeg
Skolplansch "Häst" Norstedt & söner
Slutpris350 SEK
Tråg allmoge, 1800-tal_3650a_8dbe5c9302e795f_lg.jpeg
Tråg allmoge, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Tråg allmoge, 1800-tal_3651a_8dbe5c94e46addc_lg.jpeg
Tråg allmoge, 1800-tal
Slutpris125 SEK
Tavla handtryck Jobs,  komp. Lisbet Jobs Leksand_3652a_8dbe5c98a621c6b_lg.jpeg
Tavla handtryck Jobs, komp. Lisbet Jobs Leksand
Slutpris150 SEK
Skrivbord-Sidobord NK, tillskriven Axel Einar Hjorth, serien "Record" 1930-tal_3655a_8dbe5d2e51311f1_lg.jpeg
Slutpris10 500 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Hälsingespelemannen/Stora spelemannen" signerad_3617a_8dbe5bdfdfcf22c_lg.jpeg
Mårten Andersson färglitografi "Hälsingespelemannen/Stora spelemannen" signerad
Slutpris4 600 SEK
Brasskärm rokoko-stil, sekelskiftet_3657a_8dbe5d34ceb4d31_lg.jpeg
Brasskärm rokoko-stil, sekelskiftet
Slutpris125 SEK
Kopparmått 20L, 1800-1900 tal_3659a_8dbe5d38bfa4643_lg.jpeg
Kopparmått 20L, 1800-1900 tal
Slutpris450 SEK
Gustavsberg servis, 42 delar_3660a_8dbe5d3d1199872_lg.jpeg
Gustavsberg servis, 42 delar
Slutpris1 100 SEK
Tryck på pannå "Kvinna med barn"_3647a_8dbe5c86848684f_lg.jpeg
Tryck på pannå "Kvinna med barn"
Slutpris200 SEK
Byrå Gustaviansk stil, 1900-tal_3654a_8dbe5d2bc3d79de_lg.jpeg
Byrå Gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Bordslampa-fönsterlampa mässing, 1960-1970 tal_3661a_8dbe5d3f492d609_lg.jpeg
Bordslampa-fönsterlampa mässing, 1960-1970 tal
Slutpris75 SEK
Lennart Sand färglitografi, signerad_3648a_8dbe5c8847de9c7_lg.jpeg
Lennart Sand färglitografi, signerad
Slutpris225 SEK
Kista 1800-tal_3662a_8dbe5d41a6a0391_lg.jpeg
Kista 1800-tal
Slutpris50 SEK
Rullator Carl-Oskar. utomhus_3656a_8dbe5d3104ca1bc_lg.jpeg
Rullator Carl-Oskar. utomhus
Slutpris1 400 SEK
Koppar 4 delar, 1900-tal_3663a_8dbe5d4403ad3de_lg.jpeg
Koppar 4 delar, 1900-tal
Slutpris75 SEK
Koppar 3 delar, 1900-tal_3664a_8dbe5d4801e55dc_lg.jpeg
Koppar 3 delar, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Skåp 1700-1800 tal_3631a_8dbe5c4c18e1d93_lg.jpeg
Skåp 1700-1800 tal
Slutpris2 600 SEK