Skiss tillskriven Mårten Andersson_1382a_8dbb5215db9b208_lg.jpeg
Skiss tillskriven Mårten Andersson
SlutprisInga bud
Akvarell okänd konstnär_1383a_8dbb521e2610154_lg.jpeg
Akvarell okänd konstnär
SlutprisInga bud
Bengt Forsberg olja på duk "Uppländsk kust II" signerad_1385a_8dbb5224f5a4c32_lg.jpeg
Bengt Forsberg olja på duk "Uppländsk kust II" signerad
Slutpris75 SEK
Leif Eriksson montage, kolteckningar 3 stycken, signerade_1386a_8dbb5222447bfcd_lg.jpeg
Leif Eriksson montage, kolteckningar 3 stycken, signerade
Slutpris50 SEK
Ante Gerhard olja på duk, signerad -63_1387a_8dbb522612ab317_lg.jpeg
Ante Gerhard olja på duk, signerad -63
SlutprisInga bud
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell "Höle 24 April 1978" signerad_1388a_8dbb52254418d5f_lg.jpeg
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell "Höle 24 April 1978" signerad
Slutpris225 SEK
Per Englund olja på duk, signerad 1970_1380a_8dbb5214e8b173e_lg.jpeg
Per Englund olja på duk, signerad 1970
Slutpris175 SEK
Ulf Larsson olja på duk, signerad_1389a_8dbb522a459f9ce_lg.jpeg
Ulf Larsson olja på duk, signerad
Slutpris350 SEK
Alwin Dahl olja på pannå "Fiskeläge" signerad_1390a_8dbb521ff4b50a2_lg.jpeg
Alwin Dahl olja på pannå "Fiskeläge" signerad
SlutprisInga bud
Herrcykel Skeppshult 26"_1342a_8dbb51bc547c95a_lg.jpeg
Herrcykel Skeppshult 26"
Slutpris1 000 SEK
Leif Eriksson olja på duk, signerad 1976_1391a_8dbb5228ff3f694_lg.jpeg
Leif Eriksson olja på duk, signerad 1976
Slutpris250 SEK
Alwin Dahl olja på duk "Gråväder Västkusten" signerad_1392a_8dbb522130ea355_lg.jpeg
Alwin Dahl olja på duk "Gråväder Västkusten" signerad
Slutpris50 SEK
Slagbord 1800-tal_1368a_8dbb52080c3fe31_lg.jpeg
Slagbord 1800-tal
Slutpris650 SEK
Tavla-tryck efter B. Plockhorst_1393a_8dbb52274ad7474_lg.jpeg
Tavla-tryck efter B. Plockhorst
Slutpris50 SEK
E. Sjögren olja på duk "Havsmotiv" signerad_1394a_8dbb5233b306031_lg.jpeg
E. Sjögren olja på duk "Havsmotiv" signerad
SlutprisInga bud
P. Engström olja på duk, signerad 1906_1395a_8dbb522fe1e956d_lg.jpeg
P. Engström olja på duk, signerad 1906
Slutpris50 SEK
Parti diverse flaskor, 1800-1900 tal_1399a_8dbb5232a8e8e66_lg.jpeg
Parti diverse flaskor, 1800-1900 tal
Slutpris150 SEK
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell, signerad -97_1381a_8dbb521a8d169c3_lg.jpeg
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell, signerad -97
Slutpris600 SEK
Rörstrand "Arista" 37 delar_1400a_8dbb522dbb82305_lg.jpeg
Rörstrand "Arista" 37 delar
Slutpris300 SEK
Uppsala Ekeby skål & assietter, 5 stycken_1401a_8dbb5231d434e9c_lg.jpeg
Uppsala Ekeby skål & assietter, 5 stycken
Slutpris150 SEK
Bok, Svenska Gods & gårdar med Orsa Finnmark, tryckt 1940_1402a_8dbb522fc3b1f4c_lg.jpeg
Bok, Svenska Gods & gårdar med Orsa Finnmark, tryckt 1940
Slutpris450 SEK
Klaffbord 1940-1950 tal_1403a_8dbb5234596104b_lg.jpeg
Klaffbord 1940-1950 tal
Slutpris50 SEK
Silkesmatta Persien_1909a_8dbb52317e9d022_lg.jpeg
Silkesmatta Persien
Slutpris2 400 SEK
Soffbord 1950-tal_1378a_8dbb51fa1b6b178_lg.jpeg
Soffbord 1950-tal
Slutpris250 SEK
Walter Kåstad akvarell "Akter 1 Maj" signerad 1952_1397a_8dbb5232dda6385_lg.jpeg
Walter Kåstad akvarell "Akter 1 Maj" signerad 1952
Slutpris50 SEK
Taklampa_1910a_8dbb522cb0f347d_lg.jpeg
Taklampa
Slutpris125 SEK
Bibel, tryckt Göteborg 1760_1406a_8dbb5235dcfddd7_lg.jpeg
Bibel, tryckt Göteborg 1760
Slutpris150 SEK
Bok, Svensk Hembygd Hälsingland_1407a_8dbb5236c3a418a_lg.jpeg
Bok, Svensk Hembygd Hälsingland
Slutpris450 SEK
Bok, Hälsingland_1408a_8dbb523667cdbaa_lg.jpeg
Bok, Hälsingland
Slutpris125 SEK
Louise Adelborg Rörstrand "Capitol" servis, 59 delar_1411a_8dbb52303973a49_lg.jpeg
Louise Adelborg Rörstrand "Capitol" servis, 59 delar
Slutpris2 200 SEK
Ljusstakar silver & tenn_1412a_8dbb52340869aa2_lg.jpeg
Ljusstakar silver & tenn
Slutpris100 SEK
Smörknivar med gravyr, 2 stycken_1413a_8dbb522ffdcedfe_lg.jpeg
Smörknivar med gravyr, 2 stycken
Slutpris75 SEK
Träskedar Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal_1414a_8dbb52315db2d0b_lg.jpeg
Träskedar Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Mortel mässing Westerås, no: 4_1415a_8dbb522d4e6657c_lg.jpeg
Mortel mässing Westerås, no: 4
SlutprisInga bud
Ljusstake mässing, Barock 1700-tal_1416a_8dbb5232c178042_lg.jpeg
88
Ljusstake mässing, Barock 1700-tal
Slutpris400 SEK
Mårten Andersson teckning "Stavhoppare" signerad Mårten A_1384a_8dbb5237624c752_lg.jpeg
Mårten Andersson teckning "Stavhoppare" signerad Mårten A
Slutpris350 SEK
Flaska Stockholms glasbruk, Ture Berglund Skansen_1417a_8dbb522c7761e81_lg.jpeg
Flaska Stockholms glasbruk, Ture Berglund Skansen
Slutpris100 SEK
Uppslagsverk "Djurens liv" band 1-14_1410a_8dbb5234d3be84f_lg.jpeg
Uppslagsverk "Djurens liv" band 1-14
Slutpris350 SEK
Kompasser, 2 stycken_1418a_8dbb5233362d47e_lg.jpeg
Kompasser, 2 stycken
Slutpris125 SEK
Gästabudskniv 1700-1800 tal_1419a_8dbb522d1889859_lg.jpeg
Gästabudskniv 1700-1800 tal
Slutpris800 SEK
Ljusstake mässing, 1800-tal_1420a_8dbb52339786eae_lg.jpeg
92
Ljusstake mässing, 1800-tal
Slutpris75 SEK
Parti kuriosa_1421a_8dbb522dea93709_lg.jpeg
93
Parti kuriosa
Slutpris125 SEK
Gardinhållare 8 stycken, sekelskiftet_1422a_8dbb523139d161a_lg.jpeg
94
Gardinhållare 8 stycken, sekelskiftet
Slutpris225 SEK
Bestick allmoge, 1800-tal_1423a_8dbb522f65754d3_lg.jpeg
Bestick allmoge, 1800-tal
Slutpris225 SEK
Brickor litograferad plåt, 6 stycken, 1800-1900 tal_1425a_8dbb523705b9f45_lg.jpeg
Brickor litograferad plåt, 6 stycken, 1800-1900 tal
Slutpris225 SEK
Rotkorg Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal_1426a_8dbb523740559bd_lg.jpeg
Rotkorg Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal
Slutpris150 SEK
Svarvskål allmoge, 1800-tal_1427a_8dbb5235972d5dd_lg.jpeg
Svarvskål allmoge, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Skåp-lavoar_1404a_8dbb52373d6a41c_lg.jpeg
Skåp-lavoar
Slutpris400 SEK