Månadsauktion 2023-09-24

Fraktpriserna visas för tillfället inte i objektets beskrivning. För frakt, vänligen begär prisuppgift av oss via mail. Detta kan göras både före och efter auktionens avslut.

Visning: 

Lördag 23 September 10:00-14:00. 

Söndag 24 September 10:00-12:00.

Månadsauktion 2023-09-24
Avslutad
Takkrona Venetiansk stil, 1900-tal_1509a_8dbb51c75816b8c_lg.jpeg
181
Takkrona Venetiansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Avslutad
Vinglas kristall, 12 stycken_1525a_8dbb51be929da37_lg.jpeg
197
Vinglas kristall, 12 stycken
Slutpris250 SEK
Avslutad
Remmare, 3 stycken_1526a_8dbb51c042b750e_lg.jpeg
198
Remmare, 3 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Remmare, 4 stycken_1527a_8dbb51b6aab9bc8_lg.jpeg
199
Remmare, 4 stycken
Slutpris400 SEK
Avslutad
Nybro glas räkbåtar, 2 stycken_1528a_8dbb51bf8c8703f_lg.jpeg
200
Nybro glas räkbåtar, 2 stycken
Slutpris150 SEK
Avslutad
Glasskålar, 8 stycken_1529a_8dbb51b86443558_lg.jpeg
201
Glasskålar, 8 stycken
Slutpris75 SEK
Avslutad
Deco Hälsingborg sillbytta, design E. Jarup_1531a_8dbb51b4ab9eda5_lg.jpeg
203
Deco Hälsingborg sillbytta, design E. Jarup
Slutpris200 SEK
Avslutad
Fotglas Älghults glasbruk, 11 stycken_1532a_8dbb51ba401c14f_lg.jpeg
204
Fotglas Älghults glasbruk, 11 stycken
Slutpris125 SEK
Avslutad
Gustavsberg "Prins Eugen" ytterfoder_1533a_8dbb51b50395162_lg.jpeg
205
Gustavsberg "Prins Eugen" ytterfoder
Slutpris150 SEK
Avslutad
Rörstrand "Dalom" syltbytta no: 66_1534a_8dbb51c1430eed9_lg.jpeg
206
Rörstrand "Dalom" syltbytta no: 66
Slutpris75 SEK
Avslutad
Påskhöna keramik, Tyskland_1535a_8dbb51c8838a3d2_lg.jpeg
207
Påskhöna keramik, Tyskland
Slutpris150 SEK
Avslutad
Schumann Arzberg "Rosa indica cruenta" fat & gallerskål på fot_1537a_8dbb51bb6a6edab_lg.jpeg
209
Schumann Arzberg "Rosa indica cruenta" fat & gallerskål på fot
SlutprisInga bud
Avslutad
Gustavsberg "Prins Eugen" ytterfoder_1538a_8dbb51c7fdfe0c9_lg.jpeg
210
Gustavsberg "Prins Eugen" ytterfoder
Slutpris800 SEK
Avslutad
Vinkanna_1539a_8dbb51c0bdb6eab_lg.jpeg
211
Vinkanna
Slutpris275 SEK
Avslutad
Palle Lindström olja på duk "Blomsterskål" signerad -91_1540a_8dbb51c97c51644_lg.jpeg
212
Palle Lindström olja på duk "Blomsterskål" signerad -91
Slutpris550 SEK
Avslutad
L. E. Björck olja på pannå, signerad 1913_1542a_8dbb51ca328ad95_lg.jpeg
214
L. E. Björck olja på pannå, signerad 1913
SlutprisInga bud
Avslutad
Jan Lundin olja på pannå "Stilleben" signerad_1543a_8dbb51c57359645_lg.jpeg
215
Jan Lundin olja på pannå "Stilleben" signerad
Slutpris200 SEK
Avslutad
Hilda Nilsson cop, olja på pannå_1544a_8dbb51b42df523e_lg.jpeg
216
Hilda Nilsson cop, olja på pannå
Slutpris50 SEK
Avslutad
Smidesljusstake 1900-tal_1545a_8dbb51be5f08845_lg.jpeg
217
Smidesljusstake 1900-tal
Slutpris225 SEK
Avslutad
Smidesljusstake 1800-1900 tal_1546a_8dbb51b9edc8c1d_lg.jpeg
218
Smidesljusstake 1800-1900 tal
Slutpris450 SEK
Avslutad
Skultuna skyddsängel_1548a_8dbb51bb4e7009e_lg.jpeg
220
Skultuna skyddsängel
Slutpris275 SEK
Avslutad
V. Gylling olja på pannå "Stilleben"_1541a_8dbb51c559bc78b_lg.jpeg
213
V. Gylling olja på pannå "Stilleben"
Slutpris125 SEK
Avslutad
Takkrona smide, 1900-tal_1549a_8dbb51b62f7f5d9_lg.jpeg
221
Takkrona smide, 1900-tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Parti textilier_1550a_8dbb51bc1c57c0d_lg.jpeg
222
Parti textilier
SlutprisInga bud
Avslutad
Nittsjö Dalarna, kanna_1552a_8dbb51bdd7ff01d_lg.jpeg
224
Nittsjö Dalarna, kanna
SlutprisInga bud
Avslutad
Fotskålar 2 stycken, 1900-tal_1553a_8dbb51b2a1b0a60_lg.jpeg
225
Fotskålar 2 stycken, 1900-tal
Slutpris125 SEK
Avslutad
Rörstrand bringare, 2 stycken + Grötskål Göteborg_1554a_8dbb51bce3fce86_lg.jpeg
226
Rörstrand bringare, 2 stycken + Grötskål Göteborg
Slutpris400 SEK
Avslutad
Bokhylla teak, 1950-1960 tal_1912a_8dbb51b2c725d4e_lg.jpeg
219
Bokhylla teak, 1950-1960 tal
Slutpris650 SEK
Avslutad
Bringare tomtemotiv, 2 stycken, 1900-tal_1555a_8dbb51c63dce067_lg.jpeg
227
Bringare tomtemotiv, 2 stycken, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Avslutad
Kannor Gustavsberg, 6 stycken_1557a_8dbb51b79f7c0fe_lg.jpeg
229
Kannor Gustavsberg, 6 stycken
Slutpris225 SEK
Avslutad
Kannor, 3 stycken_1558a_8dbb51bf29c34dd_lg.jpeg
230
Kannor, 3 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Kanna Burleigh Ironstone, Staffordshire England_1551a_8dbb51b6c8da1f3_lg.jpeg
223
Kanna Burleigh Ironstone, Staffordshire England
Slutpris250 SEK
Avslutad
Glas julmotiv, 9 delar_1559a_8dbb51c916c329b_lg.jpeg
231
Glas julmotiv, 9 delar
Slutpris225 SEK
Avslutad
Parti pressglas_1561a_8dbb51c99db0584_lg.jpeg
233
Parti pressglas
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bringare julmotiv, 2 stycken_1562a_8dbb51c507a3e1a_lg.jpeg
234
Bringare julmotiv, 2 stycken
Slutpris75 SEK
Avslutad
Bringare, 7 stycken_1563a_8dbb51da4009275_lg.jpeg
235
Bringare, 7 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Kannor Gefle, 5 stycken_1556a_8dbb51ba0380dfc_lg.jpeg
228
Kannor Gefle, 5 stycken
Slutpris225 SEK
Avslutad
Porslin, 4 delar_1564a_8dbb51dfe1d6c3a_lg.jpeg
236
Porslin, 4 delar
Slutpris275 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Gustavsberg "Birka" 14 delar_1565a_8dbb51d14029090_lg.jpeg
237
Stig Lindberg Gustavsberg "Birka" 14 delar
Slutpris450 SEK
Avslutad
Bordstelefon bakelit, 1900-talets första hälft_1567a_8dbb51e11d5c6cd_lg.jpeg
239
Bordstelefon bakelit, 1900-talets första hälft
Slutpris225 SEK
Avslutad
Kannor, 6 stycken_1560a_8dbb51c0795b48e_lg.jpeg
232
Kannor, 6 stycken
Slutpris350 SEK
Avslutad
Böcker Husmodern, 2 stycken_1568a_8dbb51d49b0d0c8_lg.jpeg
240
Böcker Husmodern, 2 stycken
Slutpris50 SEK
Avslutad
Olja på duk "Kvinnofigur" otydlig signatur_1333a_8dbb51e780a32d9_lg.jpeg
241
Olja på duk "Kvinnofigur" otydlig signatur
Slutpris100 SEK
Avslutad
Parti sparbössor_1335a_8dbb51e0467fc8e_lg.jpeg
243
Parti sparbössor
Slutpris75 SEK
Avslutad
Satsbord, 3 delar, modern_1337a_8dbb51e7e74f803_lg.jpeg
244
Satsbord, 3 delar, modern
Slutpris50 SEK
Avslutad
Mortel malm_1566a_8dbb51d38fad190_lg.jpeg
238
Mortel malm
Slutpris50 SEK
Avslutad
Plåtburk "Prima saltströmming från Stockholms läns skärgård" 1920-1930 tal_1336a_8dbb51e2cad46f9_lg.jpeg
246
Plåtburk "Prima saltströmming från Stockholms läns skärgård" 1920-1930 tal
Slutpris225 SEK
Avslutad
Väderstation 1900-tal_1569a_8dbb51dadd64e02_lg.jpeg
247
Väderstation 1900-tal
Slutpris150 SEK
Adress

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.