Månadsauktion 2023-09-24

Fraktpriserna visas för tillfället inte i objektets beskrivning. För frakt, vänligen begär prisuppgift av oss via mail. Detta kan göras både före och efter auktionens avslut.

Visning: 

Lördag 23 September 10:00-14:00. 

Söndag 24 September 10:00-12:00.

Månadsauktion 2023-09-24
Avslutad
Slaglåspistoler, 3 stycken_1710a_8dbb51d40abe1b9_lg.jpeg
342
Slaglåspistoler, 3 stycken
Slutpris2 400 SEK
Avslutad
Alf Olsson litografi "Vid havet" signerad -80_1666a_8dbb51da123edff_lg.jpeg
350
Alf Olsson litografi "Vid havet" signerad -80
Slutpris50 SEK
Avslutad
Lim Johan tryck_1667a_8dbb51e2b89fa00_lg.jpeg
351
Lim Johan tryck
Slutpris850 SEK
Avslutad
Carl-Harry Stålhane Rörstrand "Tuva" 14 delar_1712a_8dbb51d660739f2_lg.jpeg
344
Carl-Harry Stålhane Rörstrand "Tuva" 14 delar
Slutpris300 SEK
Avslutad
Göran Strandow färglitografi "Flink i Söderhamnsån" signerad_1669a_8dbb51e1507e065_lg.jpeg
353
Göran Strandow färglitografi "Flink i Söderhamnsån" signerad
Slutpris75 SEK
Avslutad
Olle Ericson olja på pannå, signerad -51_1670a_8dbb51d16f7c4fe_lg.jpeg
354
Olle Ericson olja på pannå, signerad -51
Slutpris100 SEK
Avslutad
Lasse Åberg affisch "Cat & Mouse"_1671a_8dbb51dd355ec37_lg.jpeg
355
Lasse Åberg affisch "Cat & Mouse"
Slutpris150 SEK
Avslutad
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1915_1672a_8dbb51d7d11cdba_lg.jpeg
356
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1915
Slutpris700 SEK
Avslutad
Stolar Edsbyverken, 1 par_1675a_8dbb51e5877714d_lg.jpeg
359
Stolar Edsbyverken, 1 par
Slutpris500 SEK
Avslutad
Stolar 1 par, sekelskiftet_1676a_8dbb51e4b159dc9_lg.jpeg
360
Stolar 1 par, sekelskiftet
SlutprisInga bud
Avslutad
Orrefors bordslampa_1677a_8dbb51e8d91de00_lg.jpeg
361
Orrefors bordslampa
Slutpris350 SEK
Avslutad
Kagge 1800-1900 tal_1678a_8dbb51e5eff97c0_lg.jpeg
362
Kagge 1800-1900 tal
Slutpris175 SEK
Avslutad
Pall betsad furu, 1900-tal_1679a_8dbb51eaa3f0a75_lg.jpeg
363
Pall betsad furu, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Avslutad
Akvarell julmotiv-tomtar, osignerad_1680a_8dbb51e73879256_lg.jpeg
364
Akvarell julmotiv-tomtar, osignerad
Slutpris850 SEK
Avslutad
Ulf Törneman väggdekoration emalj, signerad -70_1673a_8dbb51dead04d70_lg.jpeg
357
Ulf Törneman väggdekoration emalj, signerad -70
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Lådhurts 1900-tal_1681a_8dbb51eb88656b6_lg.jpeg
365
Lådhurts 1900-tal
Slutpris950 SEK
Avslutad
Leif Formgren handkolorerad serigrafi "Ockelbo" signerad -85_1668a_8dbb51d3bccabc9_lg.jpeg
352
Leif Formgren handkolorerad serigrafi "Ockelbo" signerad -85
Slutpris175 SEK
Avslutad
Pär Ljusberg batiktavla "Furudahls bruk"_1659a_8dbb51ebaf7e3ef_lg.jpeg
337
Pär Ljusberg batiktavla "Furudahls bruk"
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
Byrå 3 lådor, 1930-1940 tal_1685a_8dbb51d439cd840_lg.jpeg
369
Byrå 3 lådor, 1930-1940 tal
Slutpris75 SEK
Avslutad
Karta-tryck Nordlandia_1687a_8dbb520233ea9af_lg.jpeg
371
Karta-tryck Nordlandia
Slutpris650 SEK
Avslutad
Brödspade 1800-1900 tal_1682a_8dbb51e6bf4ec86_lg.jpeg
366
Brödspade 1800-1900 tal
Slutpris250 SEK
Avslutad
Matta Jotex_1690a_8dbb51fa41910a5_lg.jpeg
374
Matta Jotex
Slutpris350 SEK
Avslutad
Stokke kontorsstol_1683a_8dbb51e93ba98cd_lg.jpeg
367
Stokke kontorsstol
Slutpris700 SEK
Avslutad
Matta Balmy_1691a_8dbb51fdc2b0fd5_lg.jpeg
375
Matta Balmy
Slutpris350 SEK
Avslutad
Matta polyester_1692a_8dbb51f72cce104_lg.jpeg
376
Matta polyester
Slutpris50 SEK
Avslutad
Korgar 2 stycken_1693a_8dbb52031a532c4_lg.jpeg
377
Korgar 2 stycken
Slutpris100 SEK
Avslutad
Scandia present, bricka_1694a_8dbb520be554a38_lg.jpeg
378
Scandia present, bricka
Slutpris50 SEK
Avslutad
Bord med Perstorpsskiva_1688a_8dbb51f50362bac_lg.jpeg
372
Bord med Perstorpsskiva
Slutpris50 SEK
Avslutad
Takbelysning Halogen, Bauhaus_1696a_8dbb52058f467b8_lg.jpeg
380
Takbelysning Halogen, Bauhaus
Slutpris50 SEK
Avslutad
Dammsugare Philips P80_1697a_8dbb520ca5c3d79_lg.jpeg
381
Dammsugare Philips P80
Slutpris100 SEK
Avslutad
Matgrupp Gustaviansk stil, 1970-1980 tal_1674a_8dbb51d915a92a6_lg.jpeg
358
Matgrupp Gustaviansk stil, 1970-1980 tal
Slutpris650 SEK
Avslutad
Mandolin 1900-tal_1698a_8dbb5208bc85016_lg.jpeg
382
Mandolin 1900-tal
Slutpris200 SEK
Avslutad
Sängbord 1920-1930 tal_1684a_8dbb51dcb17caf5_lg.jpeg
368
Sängbord 1920-1930 tal
Slutpris650 SEK
Avslutad
Fotolampor 2 stycken_1700a_8dbb5208411dc41_lg.jpeg
384
Fotolampor 2 stycken
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bavaria servisdelar, 8 delar_1701a_8dbb520b36cda4b_lg.jpeg
385
Bavaria servisdelar, 8 delar
SlutprisInga bud
Avslutad
Slagbord 1900-tal_1686a_8dbb51f2931c738_lg.jpeg
370
Slagbord 1900-tal
Slutpris600 SEK
Avslutad
Förstoringsapparat Leitz Wetzlar_1702a_8dbb5202d33d6ac_lg.jpeg
386
Förstoringsapparat Leitz Wetzlar
SlutprisInga bud
Avslutad
Gödselspridare_1703a_8dbb520a9fb497c_lg.jpeg
387
Gödselspridare
Slutpris350 SEK
Avslutad
Rökbord rokoko-stil_1704a_8dbb52033c2f052_lg.jpeg
388
Rökbord rokoko-stil
Slutpris225 SEK
Avslutad
Skänk sekelskiftet_1689a_8dbb51ff66f4419_lg.jpeg
373
Skänk sekelskiftet
Slutpris350 SEK
Avslutad
Hylla metall_1705a_8dbb51f8f406915_lg.jpeg
389
Hylla metall
Slutpris125 SEK
Avslutad
Högtalare Proson Reality 66, 1 par_1715a_8dbb5204b5b8d84_lg.jpeg
393
Högtalare Proson Reality 66, 1 par
Slutpris50 SEK
Avslutad
Pall 1950-tal_1695a_8dbb5207c2b9d41_lg.jpeg
379
Pall 1950-tal
Slutpris275 SEK
Avslutad
Svetsutsugsarm Plymovent_1717a_8dbb520539a9123_lg.jpeg
395
Svetsutsugsarm Plymovent
Slutpris200 SEK
Avslutad
Strykjärn mässing, 1800-1900 tal_1718a_8dbb520b98791cf_lg.jpeg
396
Strykjärn mässing, 1800-1900 tal
Slutpris175 SEK
Avslutad
Halssmycken, 2 stycken_1719a_8dbb520407d8d29_lg.jpeg
397
Halssmycken, 2 stycken
Slutpris250 SEK
Avslutad
Pingisbord Monark_1706a_8dbb51f3847f65f_lg.jpeg
390
Pingisbord Monark
Slutpris750 SEK
Avslutad
Lampfot Höganäs stengods_1721a_8dbb5206ff51133_lg.jpeg
399
Lampfot Höganäs stengods
Slutpris450 SEK
Adress

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.