Ella Fagerlund olja på pannå, signerad -51_6925a_8dc41ae05c1f775_lg.jpeg
Ella Fagerlund olja på pannå, signerad -51
Slutpris100 SEK
Harald Sandberg olja på duk, signerad -54_6926a_8dc41ae26161458_lg.jpeg
Harald Sandberg olja på duk, signerad -54
Slutpris200 SEK
A. Brunzell akvarell, signerad -82_6927a_8dc41ae3ce9e889_lg.jpeg
A. Brunzell akvarell, signerad -82
Slutpris125 SEK
Astrid Bergman Taube färglitografi, signerad -76_6929a_8dc41afe036dfa8_lg.jpeg
Astrid Bergman Taube färglitografi, signerad -76
Slutpris250 SEK
Gösta Bohm blandteknik, signerad -45_6930a_8dc41afff609f42_lg.jpeg
105
Gösta Bohm blandteknik, signerad -45
Slutpris200 SEK
Harald Sandberg olja på duk, signerad_6931a_8dc41b014152292_lg.jpeg
106
Harald Sandberg olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Harald Sandberg olja på pannå, signerad -61_6932a_8dc41b034c5c318_lg.jpeg
Harald Sandberg olja på pannå, signerad -61
Slutpris200 SEK
Wilhelm Sjöholm olja på duk "Stilleben" signerad_6933a_8dc41b04f305a5f_lg.jpeg
108
Wilhelm Sjöholm olja på duk "Stilleben" signerad
Slutpris900 SEK
Johan Wiklund trärelief, signerad_6934a_8dc41b06b79b0d5_lg.jpeg
109
Johan Wiklund trärelief, signerad
Slutpris450 SEK
Nyckehållare mässing, allmoge, 1800-1900 tal_6935a_8dc41b09cb7c610_lg.jpeg
110
Nyckehållare mässing, allmoge, 1800-1900 tal
Slutpris75 SEK
Ljusstake mässing, 1800-1900 tal_6936a_8dc41b0b89b9605_lg.jpeg
Ljusstake mässing, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Mortel Kolmården marmor_6938a_8dc41b0e894e5f3_lg.jpeg
Mortel Kolmården marmor
Slutpris100 SEK
Träfigurin elefant, 1900-tal_6939a_8dc41b18d23399b_lg.jpeg
Träfigurin elefant, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Kanna 1L, mässing, Gottfrid Carlson Eskilstuna_6940a_8dc41b5b96a1698_lg.jpeg
115
Kanna 1L, mässing, Gottfrid Carlson Eskilstuna
Slutpris75 SEK
Rörstrand väggvas, 1900-talets första hälft_6942a_8dc41b5f6e18c91_lg.jpeg
117
Rörstrand väggvas, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Wilhelm Kåge Gustavsberg "Eldorado pastell" fat, no: 7_6943a_8dc41b6186af5fe_lg.jpeg
118
Wilhelm Kåge Gustavsberg "Eldorado pastell" fat, no: 7
Slutpris100 SEK
Elljusstake "Jul 600"_6944a_8dc41b6355e61b5_lg.jpeg
Elljusstake "Jul 600"
Slutpris75 SEK
Vas OMC Japan_6937a_8dc41b0cfff64e0_lg.jpeg
112
Vas OMC Japan
Slutpris225 SEK
Rörstrand "Tuna" mattallrikar, 6 stycken_6945a_8dc41b64bf53636_lg.jpeg
Rörstrand "Tuna" mattallrikar, 6 stycken
Slutpris100 SEK
Hertha Bengtson Rörstrand "Koka blå" 2 delar_6946a_8dc41b697d07770_lg.jpeg
121
Hertha Bengtson Rörstrand "Koka blå" 2 delar
Slutpris100 SEK
Radio Dixi_6948a_8dc41b6d14fb829_lg.jpeg
123
Radio Dixi
Slutpris50 SEK
Kupittaan Savi skål, signerad_6941a_8dc41b5de636d8c_lg.jpeg
116
Kupittaan Savi skål, signerad
Slutpris500 SEK
Radio Grundig_6949a_8dc41b6ed311af7_lg.jpeg
124
Radio Grundig
Slutpris175 SEK
Kockum järngryta 3L_6950a_8dc41b723d68069_lg.jpeg
125
Kockum järngryta 3L
Slutpris150 SEK
Jie keramik väggreliefer, 2 stycken_6951a_8dc41b742f25dba_lg.jpeg
Jie keramik väggreliefer, 2 stycken
Slutpris100 SEK
Elsie Tapper akvarell "Kuling" signerad EeT_6928a_8dc41ae52cf104f_lg.jpeg
Elsie Tapper akvarell "Kuling" signerad EeT
Slutpris250 SEK
Kagge, allmoge 1700-1800 tal_6952a_8dc41b76081800d_lg.jpeg
127
Kagge, allmoge 1700-1800 tal
Slutpris75 SEK
Bok, Svenska stadsmonografier, tryckt 1950_6953a_8dc41b77a2c6d92_lg.jpeg
Bok, Svenska stadsmonografier, tryckt 1950
Slutpris50 SEK
Bok Hälsingland, tryckt 1974_6954a_8dc41b79d165957_lg.jpeg
129
Bok Hälsingland, tryckt 1974
Slutpris125 SEK
Plättlagg Bolinders, no: 2_6947a_8dc41b6b17d280e_lg.jpeg
122
Plättlagg Bolinders, no: 2
Slutpris125 SEK
Skinkfat_6955a_8dc41b7b08788a9_lg.jpeg
130
Skinkfat
Slutpris75 SEK
Gefle "Mullbär" kanna + Gefle "Vinranka" fat_6956a_8dc41b7d06f314a_lg.jpeg
131
Gefle "Mullbär" kanna + Gefle "Vinranka" fat
SlutprisInga bud
Kockum emalj, hushållsvåg_6957a_8dc41b7fc0ea0a5_lg.jpeg
Kockum emalj, hushållsvåg
Slutpris125 SEK
Pewter Norway tennljusstakar, 1 par_6959a_8dc41b838ad5c95_lg.jpeg
Pewter Norway tennljusstakar, 1 par
Slutpris50 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, 1900-tal_6960a_8dc41b852265c20_lg.jpeg
Ljusstakar mässing 1 par, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Mortlar Skultuna mässing, 2 stycken_6961a_8dc41b86e7aeb58_lg.jpeg
136
Mortlar Skultuna mässing, 2 stycken
Slutpris100 SEK
Gustavsberg assietter, 6 stycken_6962a_8dc41b8855cf291_lg.jpeg
137
Gustavsberg assietter, 6 stycken
Slutpris125 SEK
Ljusstakar Skultuna Bruk, 1 par_6963a_8dc41b8b003b53b_lg.jpeg
138
Ljusstakar Skultuna Bruk, 1 par
Slutpris400 SEK
Württemberg assietter, 6 stycken_6964a_8dc41b8cd3bc6d7_lg.jpeg
Württemberg assietter, 6 stycken
Slutpris100 SEK
Bordslampa-fönsterlampa, Lena Bjerre Danmark, 2000-tal_6965a_8dc41b8eef22bc1_lg.jpeg
140
Bordslampa-fönsterlampa, Lena Bjerre Danmark, 2000-tal
Slutpris50 SEK
Ljusstakar silver, 1 par_6958a_8dc41b81ce4ca94_lg.jpeg
Ljusstakar silver, 1 par
Slutpris1 000 SEK
Bordslampa-fönsterlampa 1940-1950 tal_6967a_8dc41b925714724_lg.jpeg
Bordslampa-fönsterlampa 1940-1950 tal
Slutpris100 SEK
Bordslampa-Fönsterlampa Kosta, signerad O. Sandberg -91_6968a_8dc41b96a8609e2_lg.jpeg
Bordslampa-Fönsterlampa Kosta, signerad O. Sandberg -91
Slutpris200 SEK
Fönsterlampa mässing, GK typ 4026, 1950-1960 tal_6969a_8dc41b986173c8e_lg.jpeg
Fönsterlampa mässing, GK typ 4026, 1950-1960 tal
Slutpris75 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Kosta, signerad Wärff Kosta 198_6970a_8dc41ba2c756036_lg.jpeg
Bordslampa-fönsterlampa Kosta, signerad Wärff Kosta 198
Slutpris400 SEK
Bordslampa-fönsterlampa trä_6971a_8dc41c2ee94fd80_lg.jpeg
Bordslampa-fönsterlampa trä
Slutpris50 SEK
Handdukar, 6 stycken_6972a_8dc41c329bfa332_lg.jpeg
Handdukar, 6 stycken
Slutpris175 SEK
Bordslampa-fönsterlampa nysilver, 1900-tal_6966a_8dc41b90806782e_lg.jpeg
Bordslampa-fönsterlampa nysilver, 1900-tal
Slutpris175 SEK