Anette Ström olja på duk, signerad -94_3621a_8dbe5bff34b1da9_lg.jpeg
Anette Ström olja på duk, signerad -94
Slutpris50 SEK
S. Bergwall olja på pannå, signerad_3622a_8dbe5c06e607b2b_lg.jpeg
S. Bergwall olja på pannå, signerad
Slutpris50 SEK
Uno Vallman olja på duk, signerad_3623a_8dbe5c0bc51fcf8_lg.jpeg
Uno Vallman olja på duk, signerad
Slutpris1 800 SEK
Uno Vallman färglitografi, signerad_3618a_8dbe5bef4a9357d_lg.jpeg
Uno Vallman färglitografi, signerad
Slutpris300 SEK
Roger Metto färglitografi, signerad med blyerts_3614a_8dbe5b9592e9e04_lg.jpeg
Roger Metto färglitografi, signerad med blyerts
Slutpris400 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad_3356a_8dbe11be2e1289b_lg.jpeg
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Slutpris1 400 SEK
Gunnar Brusewitz akvarell "Sjungande domherre" signerad 2.3.68_3593a_8dbe522693c3480_lg.jpeg
Gunnar Brusewitz akvarell "Sjungande domherre" signerad 2.3.68
Slutpris550 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1911_3640a_8dbe5c6f9198be3_lg.jpeg
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1911
Slutpris1 600 SEK
J. Hage olja på duk, signerad 1919, Cop. Bruno Liljefors_3641a_8dbe5c74009f164_lg.jpeg
J. Hage olja på duk, signerad 1919, Cop. Bruno Liljefors
Slutpris50 SEK
Hans Dahl olja på duk på pannå, signerad 29 Juni 1898 Kirkenes_3636a_8dbe5c68cfd9525_lg.jpeg
Hans Dahl olja på duk på pannå, signerad 29 Juni 1898 Kirkenes
Slutpris9 200 SEK
Per Forsell foto "Mats Kerste" signerad 1955_3643a_8dbe5c783eddd0c_lg.jpeg
Per Forsell foto "Mats Kerste" signerad 1955
Slutpris1 300 SEK
V. Aaltona olja på duk "Blomsterstilleben" signerad_3637a_8dbe5c6aa4faeaf_lg.jpeg
V. Aaltona olja på duk "Blomsterstilleben" signerad
Slutpris800 SEK
Albin Amelin färglitografi, signerad_3639a_8dbe5c6e4a22a96_lg.jpeg
Albin Amelin färglitografi, signerad
Slutpris400 SEK
Per Forsell foto "Slöjdaren" signerad 1946_3646a_8dbe5c84585d0e8_lg.jpeg
Per Forsell foto "Slöjdaren" signerad 1946
Slutpris1 100 SEK
Skolplansch "Häst" Norstedt & söner_3649a_8dbe5c8e813e873_lg.jpeg
Skolplansch "Häst" Norstedt & söner
Slutpris350 SEK
Tavla handtryck Jobs,  komp. Lisbet Jobs Leksand_3652a_8dbe5c98a621c6b_lg.jpeg
Tavla handtryck Jobs, komp. Lisbet Jobs Leksand
Slutpris150 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Hälsingespelemannen/Stora spelemannen" signerad_3617a_8dbe5bdfdfcf22c_lg.jpeg
Mårten Andersson färglitografi "Hälsingespelemannen/Stora spelemannen" signerad
Slutpris4 600 SEK
Tryck på pannå "Kvinna med barn"_3647a_8dbe5c86848684f_lg.jpeg
Tryck på pannå "Kvinna med barn"
Slutpris200 SEK
Lennart Sand färglitografi, signerad_3648a_8dbe5c8847de9c7_lg.jpeg
Lennart Sand färglitografi, signerad
Slutpris225 SEK
Albin Amelin pastell, signerad -28_3638a_8dbe5c6c9e8aa92_lg.jpeg
Albin Amelin pastell, signerad -28
Slutpris2 800 SEK
Färglitografi okänd konstnär, signerad_3680a_8dbe5d82ddc938c_lg.jpeg
Färglitografi okänd konstnär, signerad
SlutprisInga bud
Gunnar Brusewitz akvarell, signerad -77_3594a_8dbe522d75e9901_lg.jpeg
Gunnar Brusewitz akvarell, signerad -77
Slutpris650 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Stugsunds inlopp" signerad 1918_3644a_8dbe5c7a2811648_lg.jpeg
Otto Lindberg olja på duk "Stugsunds inlopp" signerad 1918
Slutpris5 000 SEK
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad_3685a_lg.jpeg
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad
SlutprisInga bud
Mårten Andersson färglitografi "Hedbloms lada" signerad_3653a_8dbe5c9b478b3aa_lg.jpeg
Mårten Andersson färglitografi "Hedbloms lada" signerad
Slutpris7 800 SEK
Figurin "Liggande katt"_3710a_8dbe5ea4d7332c6_lg.jpeg
Figurin "Liggande katt"
Slutpris125 SEK
Tavlor-tryck 2 stycken + ram_3717a_8dbe5eb583c54b4_lg.jpeg
Tavlor-tryck 2 stycken + ram
Slutpris50 SEK
Träfigurin, Rune Engström Iggesund_3738a_8dbe5f1ca94efa2_lg.jpeg
Träfigurin, Rune Engström Iggesund
Slutpris50 SEK
Trätavla signerad NV_3750a_8dbe5f3af85702f_lg.jpeg
Trätavla signerad NV
SlutprisInga bud
Fotoramar 1 par, Gustaviansk stil, sekelskiftet_3766a_8dbe68054a6ce66_lg.jpeg
Fotoramar 1 par, Gustaviansk stil, sekelskiftet
Slutpris500 SEK
Anders Olsson tryck "Julmotiv" 2 stycken_3804a_8dbe690fe6d6007_lg.jpeg
Anders Olsson tryck "Julmotiv" 2 stycken
Slutpris125 SEK
Fotoram koppar, Jugend_3806a_8dbe6913010a421_lg.jpeg
Fotoram koppar, Jugend
Slutpris100 SEK
Bing & Gröndahl keramikfåglar, 1 par_3815a_8dbe69d3c99d57a_lg.jpeg
Bing & Gröndahl keramikfåglar, 1 par
Slutpris75 SEK
Tengra figurin "Kvinna med duva" _3822a_8dbe69e7f7abed1_lg.jpeg
Tengra figurin "Kvinna med duva"
Slutpris75 SEK
Figurin "sittande björn" tillskriven Vicke Lindstrand, Uppsala Ekeby_3823a_8dbe69ec4ecc1ec_lg.jpeg
Figurin "sittande björn" tillskriven Vicke Lindstrand, Uppsala Ekeby
Slutpris50 SEK
Buddha huvud "Ansikte med fyra känslor" Kina, bronslegering_3825a_8dbe69f191952d9_lg.jpeg
Buddha huvud "Ansikte med fyra känslor" Kina, bronslegering
Slutpris225 SEK
Träfigurin _3837a_8dbe6a1a8195faf_lg.jpeg
Träfigurin
Slutpris225 SEK
Väggrelief brons, 1900-tal_3841a_8dbe6a22d390962_lg.jpeg
486
Väggrelief brons, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief, no: 7092 M_3849a_8dbe6a57b13df20_lg.jpeg
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief, no: 7092 M
Slutpris75 SEK
Ulrica Hydman Vallien tavla, inramat kort, signerad_3857a_8dbe6a7d5e04172_lg.jpeg
Ulrica Hydman Vallien tavla, inramat kort, signerad
Slutpris125 SEK
Tavlor-tryck, 2 stycken_3878a_8dbe6af8cb826db_lg.jpeg
523
Tavlor-tryck, 2 stycken
SlutprisInga bud
Figurin "Skidåkare" signerad KF 1947_3884a_8dbe6b05adfde1f_lg.jpeg
Figurin "Skidåkare" signerad KF 1947
Slutpris100 SEK
Fotoramar 4 stycken, 1900-talets första hälft_3885a_8dbe6b073de4ad1_lg.jpeg
Fotoramar 4 stycken, 1900-talets första hälft
Slutpris75 SEK
Per Forsell foto, signerad 1939_3357a_8dbe11c97dc07b6_lg.jpeg
532
Per Forsell foto, signerad 1939
Slutpris1 700 SEK
Afrikanska figuriner, Kongo 1960-tal_3921a_lg.jpeg
566
Afrikanska figuriner, Kongo 1960-tal
SlutprisInga bud
Per Ljusberg kolteckning, signerad_3358a_8dbe11cbc1c6244_lg.jpeg
Per Ljusberg kolteckning, signerad
Slutpris175 SEK
Lars "Huck" Hultgren färglitografi, signerad_3359a_8dbe11cd41bc5eb_lg.jpeg
Lars "Huck" Hultgren färglitografi, signerad
Slutpris250 SEK
Tavla-tryck Gustaf Mauritz Armfelt_4010a_8dbe778d356ee55_lg.jpeg
655
Tavla-tryck Gustaf Mauritz Armfelt
SlutprisInga bud