- Konst & SkulpturerRensa filter
Anette Ström olja på duk, signerad -94
Slutpris50 SEK
S. Bergwall olja på pannå, signerad
Slutpris50 SEK
Uno Vallman olja på duk, signerad
Slutpris1 800 SEK
Uno Vallman färglitografi, signerad
Slutpris300 SEK
Roger Metto färglitografi, signerad med blyerts
Slutpris400 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Slutpris1 400 SEK
Gunnar Brusewitz akvarell "Sjungande domherre" signerad 2.3.68
Slutpris550 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1911
Slutpris1 600 SEK
J. Hage olja på duk, signerad 1919, Cop. Bruno Liljefors
Slutpris50 SEK
Hans Dahl olja på duk på pannå, signerad 29 Juni 1898 Kirkenes
Slutpris9 200 SEK
Per Forsell foto "Mats Kerste" signerad 1955
Slutpris1 300 SEK
V. Aaltona olja på duk "Blomsterstilleben" signerad
Slutpris800 SEK
Albin Amelin färglitografi, signerad
Slutpris400 SEK
Per Forsell foto "Slöjdaren" signerad 1946
Slutpris1 100 SEK
Skolplansch "Häst" Norstedt & söner
Slutpris350 SEK
Tavla handtryck Jobs, komp. Lisbet Jobs Leksand
Slutpris150 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Hälsingespelemannen/Stora spelemannen" signerad
Slutpris4 600 SEK
Tryck på pannå "Kvinna med barn"
Slutpris200 SEK
Lennart Sand färglitografi, signerad
Slutpris225 SEK
Albin Amelin pastell, signerad -28
Slutpris2 800 SEK
Färglitografi okänd konstnär, signerad
SlutprisInga bud
Gunnar Brusewitz akvarell, signerad -77
Slutpris650 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Stugsunds inlopp" signerad 1918
Slutpris5 000 SEK
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad
SlutprisInga bud
Mårten Andersson färglitografi "Hedbloms lada" signerad
Slutpris7 800 SEK
Figurin "Liggande katt"
Slutpris125 SEK
Tavlor-tryck 2 stycken + ram
Slutpris50 SEK
Träfigurin, Rune Engström Iggesund
Slutpris50 SEK
Trätavla signerad NV
SlutprisInga bud
Fotoramar 1 par, Gustaviansk stil, sekelskiftet
Slutpris500 SEK
Anders Olsson tryck "Julmotiv" 2 stycken
Slutpris125 SEK
Fotoram koppar, Jugend
Slutpris100 SEK
Bing & Gröndahl keramikfåglar, 1 par
Slutpris75 SEK
Tengra figurin "Kvinna med duva"
Slutpris75 SEK
Figurin "sittande björn" tillskriven Vicke Lindstrand, Uppsala Ekeby
Slutpris50 SEK
Buddha huvud "Ansikte med fyra känslor" Kina, bronslegering
Slutpris225 SEK
Träfigurin
Slutpris225 SEK
486
Väggrelief brons, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief, no: 7092 M
Slutpris75 SEK
Ulrica Hydman Vallien tavla, inramat kort, signerad
Slutpris125 SEK
523
Tavlor-tryck, 2 stycken
SlutprisInga bud
Figurin "Skidåkare" signerad KF 1947
Slutpris100 SEK
Fotoramar 4 stycken, 1900-talets första hälft
Slutpris75 SEK
532
Per Forsell foto, signerad 1939
Slutpris1 700 SEK
566
Afrikanska figuriner, Kongo 1960-tal
SlutprisInga bud
Per Ljusberg kolteckning, signerad
Slutpris175 SEK
Lars "Huck" Hultgren färglitografi, signerad
Slutpris250 SEK
655
Tavla-tryck Gustaf Mauritz Armfelt
SlutprisInga bud