661
Jompa Ljungström träskulptur, signerad Jompa 1977
Slutpris850 SEK
685
Mårth K olja på duk "stilleben# signerad 1959
Slutpris50 SEK
686
Mårth K olja på pannå, signerad 1968
SlutprisInga bud
679
Fåtölj skinn, Kebe Danmark
Slutpris550 SEK
687
Spegel Fröseke, 1950-1960 tal
Slutpris50 SEK
688
Carl Fagerlund Orrefors bordslampa
Slutpris850 SEK
689
Köksstege 1940-1950 tal
Slutpris250 SEK
683
Arne Mattsson tavla-tryck, signerad
Slutpris75 SEK
691
Fat Persien, metall & koppar, 2 stycken
Slutpris125 SEK
692
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Slutpris1 600 SEK
693
Sidobord-sängbord 1970-1980 tal
Slutpris100 SEK
695
Vävd gobeläng, Romantiskt motiv
Slutpris150 SEK
696
Stolar 1 par, Bjärnums slöjdfabrik AB, 1940-1950 tal
Slutpris175 SEK
665
Yxa, Per & Jonas Stålberg Edsbyn, signerad P.S
Slutpris450 SEK
697
Forskrin allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
690
Hylla J.E Sundström Enånger, 1900-tal
Slutpris150 SEK
699
Taklampa Empire-stil, 1900-tal
Slutpris275 SEK
701
Mårten Andersson färglitografi "Lejontämjarens hus" signerad
Slutpris3 800 SEK
662
Jompa Ljungström träskulptur, signerad 1981
Slutpris750 SEK
702
Slutpris2 200 SEK
704
Fyrhjuling barn
Slutpris2 200 SEK
705
Vinterdäck 165 R13, 1 par
Slutpris1 700 SEK
706
Högfrekvensapparat "Ozonosan"
Slutpris125 SEK
707
Taklampa 1930-1940 tal
SlutprisInga bud
700
Takkrona malm, 1900-tal
Slutpris350 SEK
708
Frack Rosenbaums Sundsvall
Slutpris500 SEK
709
Dragspel
Slutpris50 SEK
678
Akustisk gitarr Levin
Slutpris1 300 SEK
710
Slagbord & stolar, 2 stycken, moderna
Slutpris100 SEK
703
Vinterdäck 5/112, 1 par
Slutpris650 SEK
711
Kockum emalj, Design Nerman, skålar 2 stycken
Slutpris75 SEK
712
Sängbord teak 1 par, AB Carlströms möbelfabrik, 1950-1960 tal
Slutpris900 SEK
716
Karmstol ek, 1950-1960 tal
Slutpris100 SEK
718
Soffbord "Anika" design Anika Reuterswärd
Slutpris50 SEK
719
Gunnar Larson Gustavsberg "Kulan" askkoppar, 2 stycken
Slutpris100 SEK
720
Arthur Percy Gefle "Royal" fruktset, 7 delar
Slutpris75 SEK
713
Sidobord IKEA "Lövet"
Slutpris550 SEK
721
Gefle "Gyllen" hänkelvaser, 2 stycken
Slutpris50 SEK
714
Sidobord teak, 1950-1960 tal
Slutpris200 SEK
722
Gustavsberg "Isolde" kaffeservis, 22 delar
Slutpris200 SEK
723
Fotglas 10 stycken, 1950-1960 tal
Slutpris125 SEK
717
Soffbord teak, 1960-tal
Slutpris250 SEK
725
Rostfria kastruller, 2 stycken
Slutpris350 SEK
726
Rostfri fiskgryta
Slutpris100 SEK
728
Skärså glashytta konstglas "Albertina race 2012"
Slutpris50 SEK
698
Kulram 1900-tal
Slutpris350 SEK
730
C. Jörgensen Bodum, tekanna
Slutpris400 SEK
715
Sideboard teak, 1950-1960 tal
Slutpris2 800 SEK