Skrin 1930-1940 tal_2642a_8dbcbcbaa92a610_lg.jpeg
Skrin 1930-1940 tal
Slutpris225 SEK
Bo Borgström skål_2646a_8dbcbccb0431b96_lg.jpeg
Bo Borgström skål
Slutpris50 SEK
Glas, 7 stycken_2648a_8dbcbcd0345c1ae_lg.jpeg
Glas, 7 stycken
Slutpris100 SEK
John Källe Elme Glasbruk, ölsejdlar 6 stycken_2649a_8dbcbcd2410a793_lg.jpeg
John Källe Elme Glasbruk, ölsejdlar 6 stycken
Slutpris450 SEK
Gösta Sigvard Lindshammar, fotglas 12 stycken_2650a_8dbcbcd81478ae8_lg.jpeg
Gösta Sigvard Lindshammar, fotglas 12 stycken
Slutpris450 SEK
Elastolin figuriner, 12 delar_2643a_8dbcbcbda98c8ae_lg.jpeg
Elastolin figuriner, 12 delar
Slutpris350 SEK
Hushållsvåg Hugin 1940-1950 tal + plåtburk_2651a_8dbcbcda53572e7_lg.jpeg
Hushållsvåg Hugin 1940-1950 tal + plåtburk
Slutpris50 SEK
Gösta Sigvard Lindshammar, assietter 8 stycken_2652a_8dbcbcdbffea3af_lg.jpeg
Gösta Sigvard Lindshammar, assietter 8 stycken
Slutpris150 SEK
Burkar, Mazetti & Äkta Svensk Honung_2645a_8dbcbcc8bd5f638_lg.jpeg
Burkar, Mazetti & Äkta Svensk Honung
Slutpris175 SEK
Gullaskruf "Vineta" 12 delar_2653a_8dbcbcdea2a4034_lg.jpeg
Gullaskruf "Vineta" 12 delar
Slutpris650 SEK
Margit Öjemark lerfat, signerad 2000_2654a_8dbcbce14128ab1_lg.jpeg
Margit Öjemark lerfat, signerad 2000
Slutpris125 SEK
Ulla Winblad Alingsås keramik, lerfat 2 stycken_2655a_8dbcbce39589164_lg.jpeg
Ulla Winblad Alingsås keramik, lerfat 2 stycken
SlutprisInga bud
Vägglampa retro, 1970-1980 tal_2656a_8dbcbce5ccd0db1_lg.jpeg
Vägglampa retro, 1970-1980 tal
Slutpris100 SEK
Vägglampa 1960-1970 tal_2657a_8dbcbce7daf6468_lg.jpeg
Vägglampa 1960-1970 tal
Slutpris50 SEK
Väggur "Vedette" mässing, 1970-1980_2658a_8dbcbceb913c8d4_lg.jpeg
Väggur "Vedette" mässing, 1970-1980
Slutpris50 SEK
Spegel 1940-1950 tal_2659a_8dbcbced781b6fb_lg.jpeg
Spegel 1940-1950 tal
Slutpris50 SEK
Simon Gate Orrefors "Tusen fönster" skål, signerad_2644a_8dbcbcc56167f34_lg.jpeg
Simon Gate Orrefors "Tusen fönster" skål, signerad
Slutpris250 SEK
Tennisracket Davis Cup_2660a_8dbcbcefd2eb50d_lg.jpeg
Tennisracket Davis Cup
SlutprisInga bud
Skrivbords-set 1930-1940 tal_2661a_8dbcbcf26baa11e_lg.jpeg
Skrivbords-set 1930-1940 tal
SlutprisInga bud
Spegel 1980-1990 tal_2662a_8dbcbcf75b05f86_lg.jpeg
Spegel 1980-1990 tal
Slutpris950 SEK
Vägglampor RAF 6030 1 par, 1970-1980 tal_2663a_8dbcbcfc7c9a258_lg.jpeg
Vägglampor RAF 6030 1 par, 1970-1980 tal
Slutpris50 SEK
Vägglampetter 1 par, Gustaviansk stil, 1900-tal_2664a_8dbcbcff43b16ed_lg.jpeg
Vägglampetter 1 par, Gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Servisdelar nysilver, Joh. Engström, 4 delar_2665a_8dbcbd04d3c987a_lg.jpeg
Servisdelar nysilver, Joh. Engström, 4 delar
Slutpris50 SEK
Elastolin figuriner_2666a_8dbcbd0882a6afe_lg.jpeg
Elastolin figuriner
Slutpris400 SEK
Rostfria kaffepannor, 3 stycken + rostfri skopa_2667a_8dbcbd0a5999af0_lg.jpeg
Rostfria kaffepannor, 3 stycken + rostfri skopa
Slutpris275 SEK
Servisdelar nysilver, 3 delar, 1900-talets första hälft_2668a_8dbcbd0d6593d43_lg.jpeg
Servisdelar nysilver, 3 delar, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Fotoram plåt, 1920-1930 tal_2355a_8dbc59ef1b07b44_lg.jpeg
Fotoram plåt, 1920-1930 tal
SlutprisInga bud
Karaff s.k fyllehund, 1920-1930 tal_2670a_8dbcbd143b7565b_lg.jpeg
Karaff s.k fyllehund, 1920-1930 tal
Slutpris225 SEK
Gefle "Mullbär" bringare_2671a_8dbcbd16159af8d_lg.jpeg
Gefle "Mullbär" bringare
Slutpris75 SEK
Litograferat plåtskrin, 1900-talets första hälft_2672a_8dbcbd1900d9ca4_lg.jpeg
Litograferat plåtskrin, 1900-talets första hälft
Slutpris275 SEK
Dalahäst 1900-talets mitt_2673a_8dbcbd1bead3c57_lg.jpeg
Dalahäst 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Affisch "Abba" 1975_2674a_8dbcbd1fdf41a41_lg.jpeg
Affisch "Abba" 1975
Slutpris50 SEK
Affisch "Emil i Lönneberga" 1971_2675a_8dbcbd2368a4df8_lg.jpeg
Affisch "Emil i Lönneberga" 1971
SlutprisInga bud
Pär Ivar Jogstad olja på duk, signerad_2676a_8dbcbd27ba12bb1_lg.jpeg
Pär Ivar Jogstad olja på duk, signerad
Slutpris225 SEK
Olja på duk "Notre Dame, Paris" otydlig signatur_2677a_8dbcbd2aca99283_lg.jpeg
Olja på duk "Notre Dame, Paris" otydlig signatur
Slutpris75 SEK
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad_2678a_8dbcbd2c60e751d_lg.jpeg
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad
Slutpris100 SEK
Theddy Skog träsnitt, signerad_2679a_8dbcbd2f4114218_lg.jpeg
Theddy Skog träsnitt, signerad
SlutprisInga bud
Äkta matta Bokhara, handknuten_2616a_8dbcb3afb62bdde_lg.jpeg
Äkta matta Bokhara, handknuten
Slutpris1 100 SEK
Lane Wollart olja på pannå, signerad LW-48_2681a_8dbcbdc753bdf54_lg.jpeg
Lane Wollart olja på pannå, signerad LW-48
Slutpris50 SEK
Mårten Andersson olja på pannå "Bollnäsmarknad" signerad Mårten A samt en senare signering_2682a_8dbcbdd5e489173_lg.jpeg
Slutpris20 500 SEK
Pinglor, 6 stycken_2683a_8dbcbddd0926c10_lg.jpeg
Pinglor, 6 stycken
Slutpris225 SEK
Mortlar Skultuna mässing, 5 stycken_2684a_8dbcbddf81d429b_lg.jpeg
Mortlar Skultuna mässing, 5 stycken
Slutpris225 SEK
Einar Svedin olja på duk "Livets träd" signerad E. Svedin_2360a_8dbc5a6ffa06226_lg.jpeg
Einar Svedin olja på duk "Livets träd" signerad E. Svedin
Slutpris3 200 SEK
Klocka mässing, Mora 00_2686a_8dbcbded4bc5a1e_lg.jpeg
Klocka mässing, Mora 00
Slutpris125 SEK
Klocka mässing T.B 8/0_2687a_8dbcbe18465d355_lg.jpeg
Klocka mässing T.B 8/0
Slutpris150 SEK
R. Christianson olja på pannå "Bollnäsmotiv" signerad_2680a_8dbcbdc1644c01f_lg.jpeg
R. Christianson olja på pannå "Bollnäsmotiv" signerad
Slutpris450 SEK
Klocka mässing, FM Mattsson Mora 8/0_2688a_8dbcbe1a5d69ff4_lg.jpeg
Klocka mässing, FM Mattsson Mora 8/0
Slutpris250 SEK
Klocka mässing_2689a_8dbcbe1eb07ecbf_lg.jpeg
Klocka mässing
Slutpris100 SEK