Karl Tirén akvarell, signerad 1940_2450a_8dbc64c7d164fca_lg.jpeg
Karl Tirén akvarell, signerad 1940
Slutpris650 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Jägaren" provtryck, signerad 1975_3040a_8dbd0ac32fb70e4_lg.jpeg
Mårten Andersson färglitografi "Jägaren" provtryck, signerad 1975
Slutpris3 000 SEK
Einar Svedin olja på duk "Jesus går på vatten till lärjungarna i båten" signerad E. Svedin_2361a_8dbc5a733acd8f8_lg.jpeg
Einar Svedin olja på duk "Jesus går på vatten till lärjungarna i båten" signerad E. Svedin
Slutpris4 600 SEK
Jan Bergström olja på duk "Båtar" signerad 1999_2363a_8dbc5a78335dcc2_lg.jpeg
Jan Bergström olja på duk "Båtar" signerad 1999
Slutpris275 SEK
Olja på pannå signerad Silfwerbrand_2367a_8dbc5a84a6ab817_lg.jpeg
Olja på pannå signerad Silfwerbrand
Slutpris225 SEK
Trätavla "Dr-Christinas-Chacht" signerad John_2368a_8dbc5a86d81d12c_lg.jpeg
Trätavla "Dr-Christinas-Chacht" signerad John
SlutprisInga bud
Tavla-tryck efter Joh Cardon "Anders Celsius"_2369a_8dbc5a8b2857e94_lg.jpeg
Tavla-tryck efter Joh Cardon "Anders Celsius"
SlutprisInga bud
Tavla-tryck efter Frans Lindberg "I bröllopsgården"_2370a_8dbc5a8d39ee149_lg.jpeg
Tavla-tryck efter Frans Lindberg "I bröllopsgården"
SlutprisInga bud
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell, signerad 1978_2365a_8dbc5a7f750ec5e_lg.jpeg
Per Larsson "Tecknar Lasse" akvarell, signerad 1978
Slutpris300 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad_2366a_8dbc5a81f7123e4_lg.jpeg
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Slutpris1 800 SEK
Tavla, bemålat trä "Jesus sista måltid" 1800-1900 tal_2362a_8dbc5a7546a21bf_lg.jpeg
Tavla, bemålat trä "Jesus sista måltid" 1800-1900 tal
Slutpris450 SEK
Tavla Gustaf VI Adolf_2371a_8dbc5a91c553a00_lg.jpeg
Tavla Gustaf VI Adolf
SlutprisInga bud
Elvis canvastryck_2372a_8dbc5a9436b9e01_lg.jpeg
Elvis canvastryck
Slutpris50 SEK
Ursula Schütz litografi "Blankvatten" signerad_2374a_8dbc5ab93eb3cbd_lg.jpeg
Ursula Schütz litografi "Blankvatten" signerad
Slutpris100 SEK
Bror Ingemar olja på pannå, signerad -54_2375a_8dbc5aca26e3b57_lg.jpeg
Bror Ingemar olja på pannå, signerad -54
Slutpris125 SEK
Olja på pannå, otydlig signatur_2376a_8dbc5acc3868527_lg.jpeg
Olja på pannå, otydlig signatur
SlutprisInga bud
Theddy Skog träsnitt "Katarina kyrka Stockholm" _2381a_8dbc5ae7b5c22af_lg.jpeg
Theddy Skog träsnitt "Katarina kyrka Stockholm"
Slutpris50 SEK
Jan Lundqvist provtryck, signerad_2383a_8dbc5aefc955aa7_lg.jpeg
Jan Lundqvist provtryck, signerad
SlutprisInga bud
Lars Norrman färglitografi, signerad_2384a_8dbc5af2b0eb972_lg.jpeg
Lars Norrman färglitografi, signerad
Slutpris100 SEK
Färglitografi "I jorden samlar en kraft" otydlig signatur_2373a_8dbc5aa0ab5b2b7_lg.jpeg
Färglitografi "I jorden samlar en kraft" otydlig signatur
Slutpris75 SEK
Annie Krokfors olja på pannå, signerad -48_2385a_8dbc5af4a8fc4d0_lg.jpeg
Annie Krokfors olja på pannå, signerad -48
Slutpris150 SEK
Koppartavla otydlig signatur_2386a_8dbc5af64427104_lg.jpeg
Koppartavla otydlig signatur
Slutpris50 SEK
Sture Meijer litografi, signerad -90_2387a_8dbc5af9bf434b6_lg.jpeg
Sture Meijer litografi, signerad -90
Slutpris100 SEK
Per Forsell fototryck "Linbodar Trolldalen Växbo" signerad 1966_2388a_8dbc5afc2e03efa_lg.jpeg
Per Forsell fototryck "Linbodar Trolldalen Växbo" signerad 1966
Slutpris600 SEK
Maria Stensson olja på duk, signerad -77_2389a_8dbc5afe2737a97_lg.jpeg
Maria Stensson olja på duk, signerad -77
SlutprisInga bud
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1947_2390a_8dbc5afffe54176_lg.jpeg
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1947
Slutpris650 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Fullriggare" signerad 1932_2392a_8dbc5b07d10f575_lg.jpeg
Otto Lindberg olja på duk "Fullriggare" signerad 1932
Slutpris2 000 SEK
Tavla-tryck _2422a_8dbc63cdb501395_lg.jpeg
Slutpris50 SEK
Tavla-tryck Oscar II_2423a_8dbc63d11aac340_lg.jpeg
Tavla-tryck Oscar II
Slutpris175 SEK
Albert Engström affisch_2424a_8dbc63d2f0f8d85_lg.jpeg
Albert Engström affisch
Slutpris450 SEK
Karta Gotland_2425a_8dbc63d4e79125c_lg.jpeg
Karta Gotland
SlutprisInga bud
Eric Lundgren olja på duk, signerad_2426a_8dbc63d92fb7256_lg.jpeg
Eric Lundgren olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Skulptur "Par"_2437a_8dbc6441533e467_lg.jpeg
Skulptur "Par"
Slutpris700 SEK
E.G Leksell litografi "Kattlunds, Gotland" signerad 1961_2447a_8dbc64b34aa4b47_lg.jpeg
E.G Leksell litografi "Kattlunds, Gotland" signerad 1961
SlutprisInga bud
Olja på duk osignerad, 1800-1900 tal_2448a_8dbc64b92241019_lg.jpeg
Olja på duk osignerad, 1800-1900 tal
SlutprisInga bud
Erik Högberg olja på pannå, signerad_2449a_8dbc64c54351a11_lg.jpeg
Erik Högberg olja på pannå, signerad
Slutpris100 SEK
Erik Olson Halmstadgruppen, komposition signerad 1955_2451a_8dbc64d1e452155_lg.jpeg
Erik Olson Halmstadgruppen, komposition signerad 1955
Slutpris1 900 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad SH_2452a_8dbc64d89ce8b7a_lg.jpeg
Olja på duk okänd konstnär, signerad SH
Slutpris50 SEK
Arne Öhden olja på pannå, signerad -65_2453a_8dbc64da87e6df2_lg.jpeg
Arne Öhden olja på pannå, signerad -65
SlutprisInga bud
Erik Högberg olja på duk, signerad_2454a_8dbc65107e589b7_lg.jpeg
Erik Högberg olja på duk, signerad
Slutpris50 SEK
Ramade foton, 1 par_2463a_8dbc65bb5eb1cef_lg.jpeg
Ramade foton, 1 par
Slutpris50 SEK
Väggrya "Hälsingebock"_2482a_8dbc65f6ed91ff8_lg.jpeg
Väggrya "Hälsingebock"
Slutpris500 SEK
R. Chockolka Keramos Wien, figurin "hästar" 1900-tal_3121a_8dbd1671278a1c9_lg.jpeg
R. Chockolka Keramos Wien, figurin "hästar" 1900-tal
Slutpris950 SEK
Einar Carlsson olja på duk "Kortspelare" signerad_2501a_8dbc66cd0a19031_lg.jpeg
Einar Carlsson olja på duk "Kortspelare" signerad
Slutpris200 SEK
Bertil Lindh litografi "Vinterhare" signerad_2502a_8dbc66e090aa0b0_lg.jpeg
Bertil Lindh litografi "Vinterhare" signerad
Slutpris250 SEK
Hans Ekvall färglitografi, signerad_2503a_8dbc66e61ccb3a8_lg.jpeg
Hans Ekvall färglitografi, signerad
SlutprisInga bud
Torbjörn Zetterholm träsnitt "Strandråg" signerad 1972_2504a_8dbc66ed2c7015c_lg.jpeg
149
Torbjörn Zetterholm träsnitt "Strandråg" signerad 1972
Slutpris75 SEK
Färgtryck _2528a_8dbc8d39250f69a_lg.jpeg
Färgtryck
SlutprisInga bud