225 Skrivbord-Sidobord NK, tillskriven Axel Einar Hjorth, serien "Record" 1930-tal

2491a_8dbc6634fb7e54e_med.jpeg
  • 2491a_8dbc6634fb7e54e_sm.jpeg
  • 2491b_8dbc663514256f8_sm.jpeg
  • 2491c_8dbc6635298911d_sm.jpeg
  • 2491d_8dbc66353ed07ed_sm.jpeg
  • 2491e_8dbc66355428566_sm.jpeg
  • 2491f_8dbc6635672b9fb_sm.jpeg
  • 2491g_8dbc663585a8f88_sm.jpeg
  • 2491h_8dbc6635a7a6057_sm.jpeg

Beställda av Söderhamns Rådhus på 1930-talet. Brickmärkt med NK. Brännmärkt 1935. Rektangulär skiva med fyra kvadratiska ben. Skiva i björk. 2 lådor i sarg, öppningsbara. Ej nyckel.

  • Skick:Bruksslitage, repor & märken.
  • Storlek:H 76 cm, L 140 cm, B 55 cm.

Slagavgift (inkl. moms)40 SEK