9 Skänkskåp Hälsingland, allmoge 1800-tal

2955a_8dbd07905f19068_med.jpeg
  • 2955a_8dbd07905f19068_sm.jpeg
  • 2955b_8dbd07907df04d2_sm.jpeg
  • 2955c_8dbd07909f749fe_sm.jpeg
  • 2955d_8dbd0790c0e8bd7_sm.jpeg
  • 2955e_8dbd0790e4fa216_sm.jpeg
  • 2955f_8dbd07911297a74_sm.jpeg
  • 2955g_8dbd079140642be_sm.jpeg
  • 2955h_8dbd07916f51193_sm.jpeg
  • 2955i_8dbd0791945869f_sm.jpeg
  • 2955j_8dbd0791adaa4ff_sm.jpeg
  • 2955k_8dbd0791c1f0bd6_sm.jpeg
  • 2955l_8dbd0791dbd625c_sm.jpeg
  • 2955m_8dbd0791f33a346_sm.jpeg
  • 2955n_8dbd07920640ad9_sm.jpeg
  • 2955o_8dbd0792164faf2_sm.jpeg
  • 2955p_8dbd079229ed719_sm.jpeg
  • 2955q_8dbd07923a9c7bd_sm.jpeg
  • 2955r_8dbd0792541a7dc_sm.jpeg
  • 2955s_8dbd07926ca559a_sm.jpeg

Bär datering 1805. Med Tuna Måleri. Överdel dörrpar med bakomliggande skedholkar och hyllplan. Mittdel 2 lådor. Nedtill dörr med bakomliggande hyllplan. Lås & nyckel original. Originalmålningar.

  • Skick:Åldersrelaterat slitage.
  • Storlek:H 225 cm, B110 cm, D 50 cm.

Slagavgift (inkl. moms)40 SEK